Sim Kartınızı Yedekleyin

 

Cep telefonu numaralarının taşınabilmesine olanak tanıyacak yasa çıktıktan sonra farklı kullanılacak olsa da her dönemde telefon numarası datası yedekleme işlevi ile ihtiyaç olacak bir ürün.

Günümüzün cep telefonlarını kullanırken, her ihtimale karşı telefon rehberimizi ve mesajlarımızı yedekleme gibi ihtiyaçlarımız olabiliyor. Numaralar henüz taşınamadığı için operatör değiştirenlerin numaraları değişiyor ve bu telefon rehberinizde sürekli bir hareket demek. SIM kart okuyucu, bu değişiklikler sırasında datanın başına bir şey gelmesini engelliyor. Numara taşınabilirliğine geçişin ardından, rekabetin cep telefonuna ilgiyi artırması ve birden çok hat kullanımının daha da artmasının rehberdeki hareketin sürmesine yol açması bekleniyor. Bu durumda da, SIM kart okuyucu sayısı artan numaraları kaydetmekte kullanılacak.

Digitus’un USB belleğe benzeyen ve şeffaf mavi bir gövdeye sahip olan SIM kart okuyucu, bu ihtiyacı adresliyor. Ürün SIM kartın iki kat büyüklüğünde ve doğrudan bilgisayarın USB portuna bağlanarak kullanılıyor.

Cihazın bilgisayar tarafından tanınması ve bilgi transferi için, beraberinde verilen yazılımı kurmak gerekiyor. Kurulum sonrasında, editör yazılımı kullanılarak SIM kart üzerindeki data yedeklenebiliyor ve işlenebiliyor.

Ürünle beraber verilen yazılım SIM Card Editor, basit bir arayüze sahip. Bu yazılım yardımı ile SIM karttaki adres defterine ulaşmak, numaraları ve mesajlarınızı yedeklemek ile PIN kodunu değiştirmek mümkün. Eskisini girmeden PIN kodunu değiştirmek mümkün olmadığı için çalıntı kartlara müdahale etmeyi sağlamıyor.

SIM kart okuyucuya takıldıktan sonra bilgisayara bağladıktan sonra yazılım çalıştırılıyor. Kartta PIN kontrolü varsa okumaya başlamadan önce bunu girmek gerekiyor.

PIN kodunu girdikten sonra yazılım önce adres defterini ardından da karta kayıtlı mesajları okuyor. Bu işlemlerden sonra karttaki telefon numaraları ile mesajlar görülebiliyor.

Kart okuyucunun üzerindeki LED lamba, içinde kart yokken sarı, kart üzerinden okuma yaparken kırmızı ışık yayıyor.

Yedeklemede, dnf ya da txt uzantılı dosya oluşturulabiliyor. Adres defteri ve mesajlar ayrı ayrı yedekleniyor.

Yazılım,  PIN numarasını aktif ya da pasifleştirerek telefonun açılışta bu kodu sormasını sağlamak ya da engellemek, PIN numarasının kaç kez yanlış girildiğinde kitleneceğini belirlemek ya da numarayı değiştirmek için de kullanılabiliyor.

SIM karttaki bilgileri bilgisayara alabildiğiniz gibi kart üzerindeki adres defterinde istediğiniz değişiklikleri de yapabiliyorsunuz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s