İnternet Explorer 7 Tr Çıktı…

Internet Explorer 7′de kullanım kolaylığı, güvenlik ve geliştirme platformu için yapılan geliştirmeleri görmek üzere aşağıdaki özellikleri inceleyin.
Günlük görevleri kolaylaştırır

Internet Explorer 7 sekmeli gözatma, doğrudan araç çubuğundan Web’de arama, gelişmiş yazdırma, kolay bulma, RSS akışlarını okuma ve abone olma gibi özelliklerle geliştirilmiş gezinti sağlar. Daha fazla bilgi edinmek için özellikleri tıklatın.
tüm konuları genişlet tüm konuları kapat


Basitleştirilmiş Kullanıcı Deneyimi
Internet Explorer 7 çerçevesi daha basit, daha akıcı ve gereksiz öğelerin kalabalığından arınmış olacak biçimde yeniden düzenlendi. Böylece, görüntülemek istediğiniz Web sayfalarına ayrılan ekran alanı en üst düzeye çıkartıldı ve en genel gözatma görevleri kolaylaştırıldı.
*
Gelişmiş Yazdırma
Yazdırılan bir Web sayfasını, yazdırıldığı kağıttan daha geniş olmayacak biçimde otomatik olarak ölçeklendirir. Internet Explorer 7 ayrıca canlı kenar boşluklarıyla çok sayfalı bir baskı önizleme, belgenin kırpılmasını engellemek için metni yeniden boyutlandırma ve yalnızca seçili metni yazdırma seçeneklerini içerir.
*
Anılık Arama Kutusu
Sık kullandığınız arama sağlayıcısı aracılığıyla Web aramaları artık araç çubuğu içindeki bir arama kutusuna girilerek, ayrı araç çubuklarının neden olduğu karışıklık ortadan kaldırılıyor. Açılır listeden kolayca bir sağlayıcı seçebilir veya başka sağlayıcılar ekleyebilirsiniz.
*
Sık Kullanılanlar Merkezi
Sık Kullanılanlar, Sekme Grupları, Gözatma Geçmişi ve RSS Akışı aboneliklerine kolay ve hızlı erişim sağlar. Gerektiğinde genişler ve daha kolay erişim için sabitlenebilir.
*
RSS Akışları
Araç çubuğunda bir simgeyi aydınlatarak sitelerdeki RSS akışlarını otomatik olarak algılar. Simge tek bir kez tıklatılarak önizleme yapılabilir ve içerik güncelleştirildikçe bilgilendirilmek üzere isteğe bağlı olarak sitenin RSS akışına abone olunabilir. RSS akışlarını doğrudan tarayıcıdan okuyun, önemli konuları tarayın ve görünümünüzde arama terimlerine veya siteye özgü kategorilere göre filtre uygulayın.
*
Sekmeli Gözatma
Birden çok siteyi tek bir tarayıcı penceresinde görüntüleyin. Tarayıcı çerçevesinin üst kısmındaki sekmeler aracılığıyla bir siteden bir başkasına kolayca geçiş yapın.
*
Hızlı Sekmeler
Tek bir penceredeki tüm açık sekmelerin küçük resimlerini görüntüleyerek kolay sekme seçimi ve gezinti sağlar.
*
Sekme Grupları
Sekmeler, mantıksal kategoriler olarak gruplandırılıp kaydedilerek, tek bir tıklatmayla birden çok sekmeyi açmanıza olanak tanır. Sekme Grubu, kolayca Giriş Sayfası Grubu olarak ayarlanarak, Başlat menüsünden Internet Explorer her başlatıldığında tüm Sekme Grubu’nun açılması sağlanır.
*
Sayfa Yakınlaştırma
Belirli bir içeriğe odaklanmak veya görme engelliler için içeriği daha erişilebilir yapmak üzere metin ve grafik içeren Web sayfalarını büyütün.

Dinamik güvenlik koruması

Internet Explorer 7 yeni ve güçlü bir mimari, kötü amaçlı yazılımlara (zararlı yazılım olarak da bilinir) karşı koruma sağlanmasına yardımcı olan güvenlik özellikleri ve kimlik avı olarak bilinen bir uygulama olan sahte Web siteleri aracılığıyla kişisel verilerin çalınmasına karşı daha iyi korunma yolları aracılığıyla güvenliği sağlar. Daha fazla bilgi edinmek için özellikleri tıklatın.
tüm konuları genişlettüm konuları kapat

*
ActiveX Katılımı
Güvenlik açığı bulunabilecek denetimlerden saldırı amacıyla yararlanılmasını engellemek için önceden yüklenmiş ActiveX denetimlerinin neredeyse tümünü devre dışı bırakır. Bilgi Çubuğu ve Eklenti Yöneticisi aracılığıyla ActiveX denetimlerini kolayca etkinleştirebilir ve devre dışı bırakabilirsiniz.
*
Güvenlik Durum Çubuğu
Adres çubuğunun yanında renkli kodlanmış bildirimler görüntüleyerek Web sitesi güvenliği ve gizliliği konusunda bilgi düzeyini artırır. Internet Explorer 7, yeni Yüksek Güvence sertifikaları bulunan Web siteleri için Adres Çubuğu’nu yeşile çevirerek, site sahibinin kapsamlı kimlik doğrulaması denetimlerini tamamladığını gösterir. Kimlik Avı Filtresi bildirimleri, sertifika adları ve altın kilit simgesi de daha görünür olmaları için artık adres çubuğunun yanındadır. Sertifika ve gizlilik ayrıntıları bilgileri Güvenlik Durum Çubuğu bir kez tıklatılarak kolayca görüntüleyerek.
*
Kimlik Avı Filtresi
Potansiyel veya bilinen sahte siteler konusunda önceden uyarır, bunlara karşı korunmanıza yardımcı olur ve gerekirse siteyi engeller. Katılım filtresi, Microsoft ve birkaç endüstri ortağı tarafından hazırlanan en son güvenlik bilgileriyle her saat içinde birkaç kez güncelleştirilir.
*
Etki Alanları Arası Koruyucu Engeller
Web sayfalarındaki komut dosyalarının diğer etki alanlarındaki veya pencerelerdeki içerikle etkileşim kurmasını sınırlar. Bu genişletilmiş koruma, kötü amaçlı Web sitelerinin diğer sitelerdeki kusurlardan yararlanmasını veya istenmeyen yazılım ya da içerik karşıdan yüklemenizi kısıtlayarak zararlı yazılımlara karşı daha fazla koruma sağlar.
*
Gözatma Geçmişini Sil
Önbelleğe alınmış sayfaları, parolaları, form verilerini, tanımlama bilgilerini ve geçmişi tek bir pencereden temizlemenize olanak tanır.
*
Adres Çubuğu Koruması
İster açılır ister standart pencere olsun, her pencere, kullanıcıya bir adres çubuğu görüntüleyerek, güvenilen siteleri taklit eden kötü amaçlı sitelerin engellenmesine yardımcı olur.
*
Uluslararası Etki Alanı Adının Sızdırılmasına Karşı Koruma
URL’lerde Uluslararası Etki Alanı Adı desteği eklenmesinin yanı sıra, Internet Explorer ayrıca URL’de görsel olarak benzer karakterler aynı dilde belirtilmediğinde sizi uyararak, normalde bilinen ve güvenilir olarak nitelendirebileceğiniz sitelere karşı korunmanızı sağlar.
*
URL İşleme Güvenliği
Yeniden tasarlanan URL ayrıştırma, URL’lerin tutarlı işlenmesini sağlar ve olası yararlanma girişimlerini en aza indirir. Yeni URL işleyicisi önemli verilerin merkezi olarak ayrıştırılmasına yardımcı olur ve uygulama genelinde veri tutarlılığını artırır.
*
Ayarlarımı Düzelt
Tarayıcınızı güvenli olmayan ayarlarla kullanmanıza karşı korunmanıza yardımcı olmak için, Internet Explorer 7, geçerli güvenlik ayarları herhangi bir risk içeriyorsa bir Bilgi Çubuğu ile sizi uyarır. Internet Denetim Masası içinden, güvenli olmayan biçimde yapılandırılmış önemli öğeleri kırmızı olarak görürsünüz. Güvenli olmayan ayarlar konusunda sizi bilgilendiren uyarıların yanı sıra, ayarlar bu şekilde kaldığı sürece Bilgi Çubuğu tarafından da uyarılırsınız. Bilgi Çubuğu’ndaki “Ayarlarımı Düzelt” seçeneğini tıklatarak Internet güvenlik ayarlarını “Orta-Yüksek” varsayılan ayarına hemen sıfırlayabilirsiniz.
*
Eklentileri Devre Dışı Bırakma Modu
Internet Explorer’ı başlatma veya belirli Web sitelerine erişim sorunlarının giderilmesine yardımcı olmak için, tarayıcınızı yalnızca önemli sistem Eklentilerinin etkinleştirilmiş olduğu “Eklenti Yok” modunda başlatabilirsiniz.
*
Windows Vista’ya Özgü Özellikler
Aşağıdaki özellikler yalnızca Windows Vista üzerindeki Internet Explorer 7′de kullanılabilir:
*
Korumalı Mod
Windows Vista’da Internet Explorer 7, işletim sistemindeki diğer uygulamalardan yalıtılmış olarak çalışır. Yararlanma girişimlerinin ve kötü amaçlı yazılımların, kullanıcı açıkça izin vermedikçe Temporary Internet Files dışındaki bir konuma yazması engellenir.
*
Ebeveyn Denetimleri
Çocukların çevrimiçi olduklarında güvenliğini sağlamak için, ebeveynler Windows Vista’da yerleşik olarak bulunan ebeveyn denetimi ayarları aracılığıyla gözatma davranışını denetleyebilir. Çocuğunuzun güvenlik düzeyi uzaktan izlenebilir ve değiştirilebilir. Güvenlik düzeyi, oyun oynama veya Internet’e gözatma gibi birçok bilgisayar etkinliğine uygulanır. Bir çocuğun gözatma oturumu daha sonra ebeveyn tarafından incelenebilir ve ebeveynin izni olmadan kaldırılamaz.

Geliştirilmiş platform ve yönetilebilirlik

Internet Explorer 7 basamaklı stil sayfaları için geliştirilmiş destek, zengin bir RSS akışları platformu ve Internet Explorer 7′yi büyük kuruluş ortamlarında dağıtmak ve yönetmek için güçlü araçlar içerir.

Windows XP SP2 için Türkçe Windows Internet Explorer 7

Windows Server 2003 SP1 için Türkçe Windows Internet Explorer 7

Kaynak:olaybudur.wordpress.com

Reklamlar

İnternet Explorer 7 Tr Çıktı…” üzerine 5 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s