LG’den Blue Ray/HD DVD Oynatıcı

Mart ayında piyasaya sürüleceği belirtilen BH100’ün ABD satış fiyatı 1199 dolar olarak belirlendi. Bu fiyat yeni nesil DVD oynatıcıların fiyatının neredeyse iki katına denk geliyor.

Üzerinde iki lazer diyodu bulunan BH100, bunlardan birini standart DVD’leri diğerini de HD-DVD ile Blu-ray diskleri okumak için kullanıyor. Bu diyotlardan ikincisinde üretilen lazer ışınları, HD-DVD ve Blu-ray için tahsis edilmiş ayrı optik okuyucular (mercekler) tarafından algılanıyor.

Seçeneğe bağlı olarak, bu iki lazer okuyucaya CD audio disk okuma başlığının da eklenebileceğini belirtiliyor.Tüm bu lensler ve laser birlikteliği ile BD formatındaki filmler 25, HD-DVD formatındakiler ise 30 saniyede yükleniyor.

LG BH100, Blu-ray Disk Java özelliği de dahil olmak üzere BD filmi ile gelen tüm interaktif özellikleri desteklerken, HD-DVD tarafında iHD (interaktif HD) teknolojisi desteği bulunmuyor. Bu durum, HD-DVD’leri diğer oynatıcılardaki kadar iyi gösteren BH100’ün, diğer HD-DVD’lerin aksine ekrandan bölüm seçimi yaparken kullanılan açılan menülerin küçük fotoğraf desteği sağlamayarak yavan kalmasına yol açıyor.

Video çıkışı ile birlikte HDMI v1.2 A/V portununda bulunduğu BH100’de eternet bağlantısı da var. Ses çıkışı için de optik dijital (Toslink) ve 5.1 analog seçenekleri mevcut. Ürün 24p, 30p ve 60i tazeleme oranı ile 1080 satır görüntü çözünürlüğü sunuyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s