Optio W10 İle Su Altında Kayıt İmkanı

Pentax Optio W10 dijital fotoğraf makinesi, amatör fotoğrafçılara su altında fotoğraf çekme olanağı sunuyor. 6 megapiksel çözünürlüğe ve 3x optik zuma sahip olan Optio W10 ile, su altında 1,5 metrede 30 dakika süreyle aralıksız çekim yapmak mümkün.

Toza ve kuma da dayanıklı olan makine, su üstünde de kullanılabiliyor. 2,5 inçlik, düşük yansımalı LCD ekranı, kapalı ortam dışında fotoğraf çekmeyi ve çekilen fotoğraflara ön izleme yapmayı kolaylaştırıyor. Arkadan ışıklandırmalı ekran, ekstra parlaklığıyla güneş altında bile görüntülemeyi mümkün kılıyor.

Optio W10’un öne çıkan özelliklerinden biri olan yüz tanıma özelliği, fotoğrafı çekilen kişilerin yüzlerini gölgelerden arındırıyor. Giyilen kıyafetin rengi ve arka plandan makineye düşen ışık gibi nedenlerle karanlık çıkabilen ten rengi, yüz tanıma özelliğiyle aydınlık ve net bir şekilde fotoğraflanıyor. Yüz tanıma özelliği, çerçeve içine alınan yüzün konumunu saptayarak bu noktaya odaklanıyor ve makine ayarlarını da tespit edilen konuma göre düzeltiyor.

Zum yapılarak ve düşük objektif hızlarında çekilen fotoğraflarda karşılaşılan bir sorun olan ve makinenin elde titretilmesi sonucu ortaya çıkan durum, sarsıntı giderme özelliği ile makine üzerinde otomatik olarak düzeltiyor.

640×480 piksellik çözünürlüğüyle saniyede 30 kare video çekimi yapan Optio W10, sarsıntı giderme özelliğini video çekimi sırasında da kullanarak çok temiz görüntü kaydı yapıyor.

Ürün, yakın plan çekimleri de mümkün kılıyor. 5 santimetreden net fotoğraflar çeken Optio W10, 1 santimetreden başarılı yakın plan çekimler yapabiliyor.

Optio W10, açma düğmesine basıldıktan 0,6 saniye sonra çekime hazır hale geliyor.

Kaynak:Mynet

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s