SonyEricsson W950i

 

Ekranın hemen altındaki üç adet müzik butonu ile bir walkman telefon olduğunu ilk bakışta gösteren W950i’nin sağ tarafındaki müzik butonları ile Media Player ve radyo doğrudan açılıp kapatılıyor. Ses ayarı için de ayrıca iki tane düğme bulunurken her durumda ses ayarı yapabilmenizi sağlayan JogDial özelliği bu butonları daha az kullanmaya yol açıyor. Geri sarma veya radyo istasyonları arasında hızlı bir şekilde dolaşabilmenize de imkan tanıyan JogDial kullanım kolaylığını artırıyor.

MP3, AAC, AAC+, E-AAC+, WAV, m4a ile birlikte VBR müzik formatlarını da destekleyen W950i, CD’den aktarılan parçaları kendisi MP3 formatına çeviriyor. Ses kalitesi ile de değme dijital müzik çalarlarla aşık atan ürün, bu konuda diğer Walkman telefonların da ilerisinde. Önceden ayarlanmış dokuz farklı equalizer modu, ses özelliklerini yukarı taşıyor.

Hem smartphone hem de Walkman özelliklerine sahip ilk telefon olma payesini taşıyan W950, 4GB belleği ile de diğer walkman telefonları aşıyor.

Müzik ile bu kadar haşır neşir olan W950i o kadar şarkının arasında kaybolmamanız için şarkı listelemesi konusunda da oldukça gelişmiş bir ürün. Adeta bilgisayar üzerinde çalışan bir medya düzenleyicisi kadar işlevsel programı ile şarkılar sanatçı, albüm, şarkı adı, şarkının cinsi ve ritmine göre listeleyebiliyor. Telefonda, otomotik ya da kişisel şarkı listesi de oluşturulabiliyor.

Telefonun ilk anda yadırganan genişliği, kaydırma tekerini daha rahat kullanmayı sağlıyor. En çok kullanılan işlevler için kısa yol butonu bulunan cihazda, diğer işlevlere de dokunmatik ekran sayesinde kolaylıkla erişilebiliyor. Cihazın sert maddelerin bulunduğu çanta veya cepte taşınması sorunlara yol açabiliyor ve bu konuda telefonun özel bir koruma önlemi bulunmuyor.

Dokunamatik ekrandan kontrolü ile MP3-çalarlardan daha kolay kullanılabilen W950i’de, bilgisayardan yüklenen herhangi bir parçayı dinlemek mümkün.

Pil süresi olarak da beklentileri karşılayan W950i ile 13.5 saat yüksek seste kesintisiz MP3 dinlenebiliyor. Ürünün pili iki saatte tam şarj oluyor.

Bluetooth kulaklık ile müzik dinlemeye olanak tanıyan telefon, bu durumda çalışırken 6.5 ile 8 saat arasında pil ömrüne sahip. 

1000 kayıt kapasiteli telefon defterine, her  kayıta cep telefonu, ev telefonu, iş telefonu, fax, e-posta olmak üzere 5 ayrı detay yazılabiliyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s