Vista’nın Güvenliği İlk Darbesini Aldı

Vista’nın güvenliği ilk darbesini aldı

Microsoft’un aylık yayınlanan güvenlik güncellemeleri arasında Vista’da güvenliği sağlayan yazılımdan kaynaklanan bir yama da bulunuyor.

Microsoft’un her ay düzenli olarak yayınladığı güvenlik güncellemelerinin içinde, şirketin yeni işletim sistemi Windows Vista’yı da ilgilendiren bir yama açıklandı. 13 Şubat tarihli bildiride yayınlanan altı güvenlik güncellemesinden Vista ile ilgili olanının hitap ettiği sorun, ‘kritik açık’ sınıfında değerlendiriliyor.

Güncelleme yapılan açığın tehlikeli yazılımlara karşı koruma sağlayan “malware protection engine” yazılımında bulunduğu açıklandı. Adı geçen yazılım, Vista’da bulunan Windows Defender gibi online saldırılara karşı koruma sağlayan birçok Microsoft programında bulunuyor. Açıktan faydalanarak saldırı yapılan bir bilgisayarın tüm kontrolünün ele geçirilebileceği belirtiliyor.

Geliştirilmiş yüksek güvenlik düzeyi ile tanıtılan Windows Vista’nın güvenliğinisağlayan yazılımından kaynaklanan açık, uzmanlar tarafından tezat olarak değerlendiriliyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s