Bilgisayar Monitörleri Artık Havada Olacak!

IO2 Technology, ekrandaki görüntüyü iki boyutlu şekilde havada gösteren Heliodisplay adlı projektörünü tanıttı. 1024×1024 çözünürlükte görüntü yansıtabilen ürün, beliren şekilleri ve ikonları parmağınızla havada sürükleyebilmeyi de destekliyor. Ek olarak bulunan optik izleme teknolojisi ile algılamayı gerçekleştiren sistem, elin ve parmağın hareketine göre ekrandaki imleci hareket ettirebiliyor.

Mikroskobik partiküllerden oluşan….. bir bulut üzerine yansıtılan görüntü, bilgisayar ekranındaki görüntüyü bu bulut üzerinde oluşturabiliyor. Ekrandaki görünümünden daha farklı oluşan görüntüler, resim kalitesi olarak CRT ekranlara kıyasla belirgin şekilde aşağıda kalmasına rağmen ürün renklerini tamamı ile yansıtıp yazıları okunur şekilde gösterebiliyor.

Görüntüoda ışığında oluşurken, parlak güneş ışınlarının bulunduğu mekanlarda belirsizleşiyor. Işığın azalması ile orantılı olarak daha belirin görüntü yansıtabilen ürün, rüzgarlı ortamlarda kullanılmaya da elverişli değil. Rüzgar, ürün tarafından oluşturulan partikül bulutunu dağıtarak görüntü oluşmasını engelliyor.

18 bin 400 dolara satılan Heliodisplay’da ekrana dokunmayı sağlayan optik algılama aparatı için fazladan 1000 dolar ödeniyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s