Sony, ilk dijital Video Walkman Ürününü Nisan Ayında Avrupa’da Satışa Çıkarıyor!

NW-A805, A806 ve A808 adı ile piyasaya sürülecek olan Video Walkman’ler 2GB, 4GB ve 8 GB bellek kapasitesi seçenekleri sunuyor.

Video Walkman’lerin 2 inç genişliğindeki LCD ekranı QVGA (240×320) çözünürlüğüne sahip. Ekrandaki görüntüyü iPod’lardaki manzara formunun aksine portre formunda gösterilen ürünler, isteğe göre görüntüleri yatay veya dikey izleme seçeneği sunuyor. 44x88x9mm boyutlarında olan Video Walkman 53 gram ağırlığında.

Ürünler, Sony’e ait ATRAC ses formatını desteklemenin yanısıra WMA, MP3 ve WAV dosyalarının ATRAC formatına dönüştürülmesini de üzerindeki yazılım ile sağlıyor. MP3 dosyaları ürüne doğrudan yüklenip çalınabiliyor fakat müzik dosyalarını bu formatta dinlenmesi pil ömrünün daha çabuk tükenmesine neden oluyor. Ürünlerde,video sıkıştırma formatı olarak ise MPEG4 H.264/AVC kullanılıyor.

30 saat 132k bps ATRAC müzik dinlenip, 7 saat 768k bps MPEG4 video izlemesi gerçekleştirilebilen ürünler daha düşük sıkıştırma hızlarındaki parçaları dinlemek istediğinizde daha fazla enerji harcıyor. Örneğin 384k bps sıkıştırma hızında MPEG4 seyredildiğinde yedi saatlik izleme süresi altı buçuk saate düşüyor.

Sony, dijital olmasa da bu teknolojinin babası sayılabilecek ilk video Walkman ürününü 1998 yılında GV-8 adıyla piyasaya sunmuştu. GV-8 adlı üründe kameralarda kayıt yapılan Video 8 kasetleri oynatılabiliyordu. Sony’nin MP3-çalar pazarındaki en büyük rakiplerinden Apple ise benzer özelliklere sahip ürününü 18 ay önce tüketicilerle buluşturmuştu.

ideo Walkman’lerın Avrupa satış fiyatları şöyle:

Model Bellek Kapasitesi Fiyat

NW-A805 2GB 180 Euro
NW-A806 4GB 230 Euro
NW-A806 8GB 300 Euro

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s