ADSL Ücretlerinde İndirim!

Ankara (AA) – Türk Telekomünikasyon A.Ş Genel Müdürü Paul Doany, 1 Nisan 2007 tarihinden geçerli olmak üzere genişbant internet (ADSL) kurulum ücretlerinde yüzde 51, erişim ücretlerinde ise yüzde 6 ile yüzde 55 arasında değişen oranlarda indirime gideceklerini açıkladı.

Doany, ADSL talebini karşılamak için bu alanda büyük yatırım yapacaklarını, sabit hatların yüzde 80’inin ADSL hizmeti verebilme kapasitesine erişeceğini kaydetti. Yıl sonu itibariyle kurulu ADSL kapasitesini 6.9 milyon aboneye ulaşacağını belirten Doany, ADSL pazarını büyütmeyi hedeflediklerini ifade etti.

ADSL ücretlerinde internet servis sağlayıcılarına yönelik yapacakları indirimin önemli bir destek olacağını dile getiren Doany, ADSL kurulum ücretlerini yüzde 51 oranında indireceklerini belirtti.

Paul Doany’nin verdiği bilgiye göre, veri akış erişiminde 2024 kbps hızda yüzde 55, 1024 kbps hızda yüzde 38, 512 kbps hızda yüzde 16 ve 256 kbps hızda yüzde 6 oranında indirim yapılacak.

Kotalı ADSL erişim ücretlerinde ise, 1024 kbps hızda 9 GB limitli erişim ücretinde yüzde 35, 6 GB limitlide yüzde 25 indirime gidilecek, 3 GB limitli ise 4 GB limite yükseltilecek.

Kotasız erişimde de 2048 kbps hızda yüzde 44, 1024 kbps hızda yüzde 32, 512 kbps hızda yüzde 14 ve 256 kbps hızda yüzde 3 oranında indirime gidilecek.

Reklamlar

ADSL Ücretlerinde İndirim!” üzerine 4 yorum

  1. işallah uygulanır bu yönelikte adsl alan kişiler çoğalacak ve ülkemiz tamamen teknolajiye açık olacaktır

  2. evet ben bunu resmi olarak duydum..semacım doğru söylüosun ülkemiz tamamen teknolajiye açık olacaktır!!

  3. ben büyük bir ümitle bekliyorum limitsiz 512 kullanıyorum fakat yetersiz kalıyor eğer bu şey gerçekleşirse yükseltmeyi düşünüyorum ayrıca dediğiniz gibi teknolojiye bir adım daha açıklık olucaktır ayrıca insanların kullanım isteği artacaktır umarım öle olur. bunları ne diye yazdıysam bende bilmiyorum. saygılar.

  4. ya arkadaşlar ben 2 ay bedava internet kullanıyorum ve ikinci say 6,5 gb kota gelmiş para yazar mı . BEDAVA OLDUĞU İÇİN O AY PARA YAZMAZ MI ARKADAŞLAR NE OLUR YARDIM EDİN FAZLA PARA GELİRSE BABAM ……………………..YARDIM ETMEK İSTEYENLER
    helin_avsar_1994@hotmail.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s