Çocukluk Dönemi Karizmatik Durumları :)

     Siteler arasında dolaşırken çok güzel bir yazı dikkatimi çekti gerçekten anlatılanlar beni ilkokul yıllarıma götürdü,hepimiz bunları yaşadık…Hatta birçoğunu uyguladıkta…

*Okulun ders zilleri otomatikse, dijital saati saniyesi saniyesine okulun saatine ayarlamak, dersin sonunda zil çalmadan tam bir saniye önce “zil çalacak” demek.

*Bisikleti tek teker üstünde kullanmak, bisikletle kıç atmak, ışıklı spor ayakkabı giymek, futbol topu sahibi olmak, topu hiç düşürmeden 450 sektirmek..

*Lise bitmeden önce milli olmak. anadolu lisesi sinavinda yapilan dereceyi vurgulamak. İyi misket oynamak, bilimum misket oyunlarinda herkesi ütmek sonunda bi torba misket sahibi olmak…

*kavanozlar dolusu taso sahibi olmak. cok fazla taso, super taso, mega taso.. istop oynarken en orjinal renkleri söylemek. ya da inandırıcı renkler uydurmak.

*üst sınıflardan çıkma teklifi almak okuma hızı ölçümlerinde birinci olmak. hiç bilinmedik abidik gubidik ülke/bitki/hayvan isimleri ezberleyip, bunları isim şehir oyununda kullanmak

*game boy ve paten sahibi olmak, street fighter oynamayı başarabilmek, lego systemlerle oynamak, resim yapabilmek, barbie bebek evi ve ayıcıklı dijital saat sahibi olmak.

*herkes den fazla sayıda gazoz kapağı sahibi olmak öğretmenin kitaptan biyer okuması için ismini söylediğinde şöyle bi etrafa bakmak. turbo sakızdan cıkan arabaların 1′den 190′a kadar olan serisine eksiksiz sahip olmak ilginç kol saatleri sahibi olmak.. yoyolu ya da ghostbusterslı gibi..

*herkesin annesi eve çağırdığı halde, anne kişinin hala ses etmemesi.

*yakantop süresince can tutabilmek, bonkörce dagıtmak.

*okulu asmak ve akabinde “babama falan yakalanırsak sıçtık” diyenlere “aaa.. ben söyledim bizimkilere bugün okulu ascam diye” şeklinde cevap vermek.

*80 li yılların sonunda yeni yeni moda olan amerikan saç traşını yakın çevrede ilk kestiren olmak.

*okul servisinin en arkasında, abilerle birlikte oturma ayrıcalığını kazanmış olmak.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s