Youtube Bir Kez Daha Yasaklandı!

İnternetin en popüler adreslerinden YouTube’un başı, cezalardan kurtulmuyor. Günde 100 binlerce videonun yayınlandığı site bir kez daha yasakla karşı karşıya kaldı.
Yasağın adresi bu sefer Tayland. Yasaklamayla ilgili kesin bir açıklama olmasa da, Tayland eski başbakanıyla CNN‘in yaptığı bir röportaj videosunun YouTube‘da yayınlanmasının sansüre neden olduğu tahmin ediliyor. Cuma günü uygulanmaya başlayan yasak Cumartesi sona erdi. Tayland, yönetime karşı tutum gösteren medya organlarına sansür uygulamasıyla bilinen bir ülke.

Yasak süresince Tayland‘dan YouTube‘a “http://www.youtube.com” adresinden girmeye çalışıldığında, tarayıcınız Tayland Enformasyon ve İletişim Teknolojileri Bakanlığı‘nın sitesine yönlendiriliyordu. Ancak ilginç olan, “www” kaldırılıp “youtube.com” adresinden siteye erişim sağlanılabilmesiydi.

Telekom’a Tebrikler!

Anlaşılan Tayland yönetimi sansürleme konusunda Türkiye‘nin gerisinde kalmış. Türk Telekom, sitemizde belirtilen yöntemlerle de (*Şuan da Sitemizden Bu Bilgiler Kaldırılmıştır!) YouTube‘a erişim sağlanmasını engellemek için çalışmalar yapmış ve başarılı olmuştu. Tabii MesutWeb® olarak yeni çözümler üretmekte geç kalmadık…(*)

Sırada Hangi Ülke Var?

Geçtiğimiz Ocak ayında Ronaldo‘nun eski karısının uygunsuz görüntüleri nedeniyle Brezilya‘da da YouTube‘a yasak uygulanmıştı. Brezilya, Türkiye ve Tayland‘dan sonra sırada hangi ülkenin olduğu merak ediliyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s