Eurovision’a Türkiye Çıkarması

 

Ünlü şarkıcı Kenan Doğulu’nun ”Shake It Up Şekerim” ile Türkiye’yi temsil edeceği 52. Uluslararası Eurovision Şarkı Yarışması’nın düzenleneceği Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de Türkiye rüzgarı esecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığının başlatacağı tanıtım atağıyla Helsinki’de 130 açık hava reklamı yer alacak, radyo ve televizyonlarda Kenan Doğulu’nun şarkıları çalınacak, Türkiye reklamları yayınlanacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü, 10-12 Mayıs tarihleri arasında Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de düzenlenecek olan 52. Uluslararası Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’nin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla yarışma tarihleri ve öncesinde tanıtım çalışmaları gerçekleştirecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Helsinki Kültür ve Tanıtma Müşavirliği, yarışmaya özel olarak ilgi gösterecek. Bu kapsamda, 7-13 Mayıs tarihleri arasında Helsinki şehir merkezine 130 açık hava reklamı verilecek.

Yarışma süresince, Kenan Doğulu ve ekibini yarışmanın düzenleneceği alana transferlerde kullanılmak üzere Türkiye reklamının giydirildiği 30 taksi tahsis edildi.Ayrıca, Helsinki’nin en prestijli otellerinden olan Kamp Hotel’de basın, müzik dünyası, üst düzey ve etkin temsilcilerin oluşturduğu bir davetli grubuna geleneksel Türk mutfağından yemeklerin sunulacağı resepsiyon verilecek.

Yarışmanın gerçekleşeceği hafta boyunca televizyonlarda Türkiye reklamı yayınlanacak.Radyo ve televizyonlarda Kenan Doğulu’nun şarkısı ”Shake It Up Şekerim”
çalınacak.

Kaynak: www.mynet.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s